Renowacja Felg


Nasza firma zajmuje się kompleksową regeneracją /renowacja felg stalowych i aluminiowych.

Aby osiągnąć ładną oraz efektowna powłokę lakierniczą na felgach, konieczne jest malowanie wielowarstwowe – szczególnie w przypadku malowania felg aluminiowych. Dobre przygotowanie powierzchni, w połączeniu z dobrym podkładem – zapewnia ochronę przed korozją oraz gwarantuje idealnie gładką powierzchnię.

Po podkładzie kładziona jest warstwa odpowiedzialna za efekt wizualny, czyli kolor. W zależności od wybranej technologii, warstwa ta nanoszona jest metodą proszkową lub metodą natryskową. Obie warstwy utwardzane są piecowo temperaturze 180-200°C.

W przypadku lakierów nanoszonych na mokro, obowiązkowo stosujemy trzecią warstwę lakieru bezbarwnego. Specjalny poliuretanowy lakier bezbarwny nanosimy metodą proszkową i utwardzamy w temperaturze 200°C.

Wybierając metodę proszkową – jako drugą warstwę, stosujemy lakiery bezbarwne tylko przy niektórych kolorach. Trzecia warstwa lakieru bezbarwnego może zabezpieczać polerowane powierzchnie i zapewnia 95% przejrzystości lakieru. Tylko tak pomalowane felgi są w stanie konkurować z zupełnie nowymi felgami.

Wybierz profesjonalistów – przeprowadzona w naszym serwisie renowacja felg jest wykonywana ze standardami najwyższej jakości.

reno_06
Czy felga poddana renowacji będzie się różniła od oryginału? Innych felg ?
Oczywiście, że tak. Na światowym rynku jest ponad setka producentów lakierów proszkowych, którzy oferują typowy kolor RAL 9006 (tzw. "srebro"). Ponadto, u każdego producenta dochodzi ok. 10 kolorów specjalnych, podpisywanych jako srebro. Producenci felg malują swoje felgi kolorami, które są tworzone pod specjalne zamówienie i "ich" kolory nie są dostępne na rynku. Od stycznia 2014 r. znaleźliśmy rozwiązanie na to, aby kolor felgi był zbliżony do koloru oryginalnego - stworzyliśmy oddzielną linię do malowania felg metodą systemową. Jest to pomieszanie metody proszkowej z malowaniem tradycyjnym (natryskowym). Gwarantuje ona uzyskanie bardzo jasnych, połyskliwych kolorów w różnych efektach.


reno_08

DOSTARCZENIE FELG DO RENOWACJI

Felgi można dostarczać bez wcześniejszego ustalenia terminu, od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 17.00 oraz w soboty w godzinach 08.00 - 13.00. Do renowacji można dostarczyć same felgi lub felgi z oponami - dysponujemy serwisem oponiarskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt, umożliwiający serwis kół do 25 cali. Dla klientów, którzy nie posiadają dwóch kompletów kół, istnieje możliwość pozostawienia auta w naszym serwisie na czas renowacji lub wypożyczenie kół zastępczych. Pierwszym krokiem renowacji jest sprawdzenie felg pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Jednym z podstawowych założeń naszej firmy jest bezpieczeństwo – felgi mocno uszkodzone nie są przyjmowane do renowacji. Następnie diagnozujemy felgi pod kątem uszkodzeń i typujemy felgi, które należy wyprostować (pospawać, napawać), stoczyć ranty w celu ich uformowania. Wy wybieracie kolor z naszej palety, a nasi pracownicy służą radą w zakresie jego doboru. .

PROSTOWANIE FELG, TOCZENIE RANTÓW

Kolejny etapem jest ewentualne prostowanie, spawanie lub toczenie felg, wytypowanych w momencie przyjmowania felg do naprawy. Oferujemy usługę spawania felg oraz napawania rantów w osłonie argonu, który zapewnia profesjonalną usługę. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów - polega ona na wygładzeniu nierówności.

PRZYGOTOWANIE FELG DO MALOWANIA

Początkiem procesu odnowy lakieru jest usunięcie wszystkich starych powłok. W przypadku felg stalowych, możemy od razu przystąpić do piaskowania w automatycznym urządzeniu wirnikowym. Z felg aluminiowych usuwamy lakier metodą chemiczną, myjemy felgi i po osuszeniu trafiają do automatycznego urządzenia piaskującego. Aby nie uszkodzić delikatnej powłoki felg aluminiowych, maszyna piaskująca posiada dodatkowo regulator obrotów. W przypadku felg stalowych, felga po piaskowaniu zabezpieczana jest specjalnym płynem antykorozyjnym.

MALOWANIE FELG

Po przygotowaniu felg, przystępujemy do ich szlifowania - aby zniwelować ewentualne zadrapania, wgniecenia, czy korozję. Początkiem procesu malowania jest podkładowanie felg metodą proszkową. W zależności od wybranego koloru, felgi trafiają na dwie różne lakiernie. Pierwsza - to standardowa lakiernia proszkowa, w której farba w postaci proszku nanoszona jest elektrostatycznie; druga lakiernia natomiast - to innowacyjna technologia malowania felg, nazywana metodą systemową, w której farba nanoszona jest pistoletem hydrostatycznym. W obu lakierniach farba utwardzana jest w temperaturze 180°C. Felgi malowane metodą systemową oraz kolory z palety premium pokrywane są lakierem bezbarwnym.

SERWIS OPONIARSKI. MONTAŻ OPON

Po pomalowaniu felg, czas na montaż opon. Zapewniamy możliwość montażu na maszynach monterskich najwyższej klasy. Po renowacji zalecamy montaż opon w naszym serwisie.

ODBIÓR FELG lub CAŁYCH KÓŁ

Ostatnim etapem jest powiadomienie klienta o wykonanej usłudze i możliwości odbioru zregenerowanych felg. Do klienta wysyłana jest wiadomość SMS. Klient zobowiązany jest do odbioru felg w czasie do 5 dni roboczych od momentu powiadomienia. Oczywiście można ustalić dłuższe magazynowanie pomalowanych felg – w takim przypadku pobierana jest dodatkowa opłata.

Oto film prezentujący proces renowacji felg.
Materiał został nagrany w naszym zakładzie przez portal motoryzacyjny moto.wieszjak.pl.


Gdzie mogę oddać felgi?
Felgi przyjmujemy na Warszawskiej Ochocie przy ul. Instalatorów 5. Ulica znajduje się pomiędzy ul. Włodarzewską i Bakalarską. Jadąc od strony Centrum, należy minąć ul. Włodarzewską, trzymając się prawej strony i zaraz za wiaduktem kolejowym (Rakowiec) skręcić w prawo – to jest ul. Instalatorów. Jadąc od strony Raszyna, należy minąć wiadukt i zawrócić. Pełne dane adresowe znajdują się w dziale Kontakt.
W jakich godzinach pracujecie?
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00 oraz w soboty 8.00 - 13.00. Zapraszamy!
Jaki jest czas oczekiwania?
Czas potrzebny na renowację określamy przyjmując felgi do naprawy. W zależności od ilości zleceń, termin zaczyna się od 3 dni - w przypadku felg stalowych oraz od 4-5 dni - w przypadku felg aluminiowych. Nie ma możliwości, aby prawidłowo wykonać renowację w jeden dzień! - dlatego też, nie oferujemy takiej usługi.
Jestem spoza warszawy, mogę przysłać felgi?
Mamy podpisaną umowę z firmą kurierską Siódemka. Średni koszt przesyłki 2 felg w jedną stronę to kwota 20-30pln/netto.
Jak wysłać do Was felgi?
Felgi należy spakować w dwie oddzielne paczki. Po wypełnieniu formularza na naszej stronie, otrzymasz od nas mailem zlecenie kurierskie, które należy wydrukować i przyczepić do przesyłki. Po otrzymaniu felg skontaktujemy się i ustalimy zakres prac.
Czy macie inne oddziały? Tylko Warszawa?
Nie posiadamy innych oddziałów, niż Warszawa. Zachęcamy do wysyłki felg firmą kurierską.