Twoje felgi potrzebują pomocy? My im pomożemy

Renowacja Felg


Nasza firma zajmuje się kompleksową regeneracją /renowacja felg stalowych i aluminiowych.

Aby osiągnąć ładną oraz efektowna powłokę na felgach aluminiowych, konieczne jest malowanie wielowarstwowe. Poprawne usunięcie lakieru oraz profesjonalne przygotowanie powierzchni, w połączeniu z podkładem wysoko-budującym – zapewnia ochronę przed korozją oraz gładką powierzchnię. Ostatni warunek; dobry stop aluminium - na to już nie mamy wpływu.
Po podkładzie nakładana jest warstwa odpowiedzialna za kolor, czyli tzw. baza. W zależności od wybranej technologii, warstwa ta nanoszona jest metodą elektrostatyczną (paleta standard, premium) lub metodą natryskową (paleta systemowa). Obie warstwy utwardzane są piecowo temperaturze 180-200°C.
Lakiery nanoszone na mokro pokrywamy dodatkowo trzecią warstwą lakieru bezbarwnego. Specjalny poliuretanowy lub akrylowy lakier bezbarwny nanosimy metodą elektrostatyczną i utwardzamy w temperaturze 200°C.
Wybierając metodę proszkową – jako trzecią warstwę, stosujemy lakiery bezbarwne tylko przy niektórych kolorach. Trzecia warstwa lakieru bezbarwnego może zabezpieczać polerowane powierzchnie i zapewnia ok. 95% przejrzystości lakieru. Tylko tak pomalowane felgi są w stanie konkurować z zupełnie nowymi felgami.
Wybierz profesjonalistów – przeprowadzona w naszym serwisie renowacja felg jest wykonywana ze standardami najwyższej jakości, z użyciem wyłącznie najwyższej jakości materiałów.
reno_06
Czy felga poddana renowacji będzie się różniła od oryginału? Innych felg ?
Tak. Nie ma możliwości pomalowania identycznie jak w produkcji, producenci felg wyraźnie podkreślają iż odcień może się różnić w zależności od partii oraz zakładu produkującego. Nasze felgi mogą być podobne, prawie takie same. Nie zapewnimy, że będą takie same nawet jak pomalujemy lakierem fabrycznym. Od stycznia 2014 r. znaleźliśmy rozwiązanie na to, aby kolor felgi był zbliżony do koloru oryginalnego - stworzyliśmy oddzielną linię do malowania felg metodą systemową. Jest to pomieszanie metody proszkowej z malowaniem tradycyjnym (natryskowym). Gwarantuje ona uzyskanie bardzo jasnych, połyskliwych kolorów w różnych efektach. Zalecamy malowanie 4 sztuk.


reno_08

DOSTARCZENIE FELG DO RENOWACJI

Felgi można dostarczać bez wcześniejszego ustalenia terminu, w dni robocze w godzinach 08.00 - 17.00 oraz w soboty w godzinach 08.00 - 13.00. Do renowacji można dostarczyć same felgi lub felgi z oponami - dysponujemy serwisem oponiarskim, wyposażonym w nowoczesny sprzęt, umożliwiający serwis kół do 25 cali. Dla klientów, którzy nie posiadają dwóch kompletów kół, istnieje możliwość pozostawienia auta w naszym serwisie na czas renowacji lub wypożyczenie kół zastępczych. Pierwszym krokiem renowacji jest sprawdzenie felg pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Jednym z podstawowych założeń naszej firmy jest bezpieczeństwo – felgi mocno uszkodzone nie są przyjmowane do renowacji. Następnie diagnozujemy felgi pod kątem uszkodzeń i typujemy felgi, które należy wyprostować (pospawać, napawać), stoczyć ranty w celu ich uformowania. Na tym etapie Klient wybiera kolor z naszej palety, ewentualnie nasi pracownicy służą radą w zakresie jego doboru. .

PROSTOWANIE FELG, TOCZENIE RANTÓW

Kolejny etapem jest naprawa mechaniczna felg; prostowanie, spawanie lub toczenie rantów w celu wyrównania. Wszystkie naprawy wytypowane w momencie przyjmowania felg do naprawy. W naszej ofercie znajdują się takie usługi spawalnicze jak: spawania - dotyczy pęknięć; napawanie ubytków na rantach, najczęściej spowodowanych najechaniem na krawężniki. Wszystkie te usługi wykonujemy na profesjonalnym urządzeniu firmy ESAB do spawania aluminium w osłonie argonu, zapewniające doskonały przetop. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów - polega ona na wygładzeniu nierówności.

PRZYGOTOWANIE FELG DO MALOWANIA

Początkiem procesu odnowy lakieru jest usunięcie wszystkich starych powłok.
W przypadku felg stalowych, możemy od razu przystąpić do piaskowania w automatycznym urządzeniu wirnikowym.
Z felg aluminiowych usuwamy lakier metodą chemiczną, myjemy felgi i po osuszeniu trafiają do automatycznego urządzenia piaskującego. Aby nie uszkodzić delikatnej powłoki aluminium, maszyna piaskująca posiada dodatkowo regulator obrotów.

MALOWANIE FELG

Po przygotowaniu felg, przystępujemy do ich szlifowania - aby zniwelować ewentualne zadrapania, wgniecenia. Na korozje mamy sposób aby ją ograniczyć wizualnie. Początkiem procesu malowania jest podkładowanie metodą proszkową.
W zależności od wybranego koloru, felgi trafiają na dwie różne lakiernie. Pierwsza - to standardowa lakiernia proszkowa, w której farba w postaci proszku nanoszona jest elektrostatycznie; druga lakiernia natomiast - to innowacyjna technologia malowania felg, nazywana metodą systemową. W obu lakierniach farba utwardzana jest w temperaturze 180°C. Felgi malowane metodą systemową oraz kolory z palety premium pokrywane są lakierem bezbarwnym.

SERWIS OPONIARSKI. MONTAŻ OPON

Po pomalowaniu felg, czas na montaż opon. Oferujemy możliwość montażu na maszynach Mondolfo Ferro oraz Butler. Nasze montażownice to w pełni automatyczne urządzenia, dzięki wzmocnionej konstrukcji idealnie nadające się do obsługi nawet najbardziej wymagających opon. Wyważanie kół odbywa się za pomocą Docisku palcowego, zaletą tego rozwiązania jest nie zagniatanie newralgicznego punktu felgi czyli otworu centralnego. Staramy się zawsze wyważać koła przy kliencie, przed wydaniem lub montażem na auto. Zaletą pompowania kół azotem w porównaniu z pompowaniem powietrza to: mniejsze zużycie paliwa, mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia ogumienia, dłuższa żywotność opony, mniejszy hałas.

ODBIÓR FELG lub CAŁYCH KÓŁ

Ostatnim etapem jest powiadomienie Klienta o wykonanej usłudze i możliwości odbioru zregenerowanych felg, do klienta wysyłana jest wiadomość SMS.
Klient zobowiązany jest do odbioru felg w czasie do 5 dni roboczych od momentu powiadomienia. Oczywiście można ustalić dłuższe magazynowanie pomalowanych felg – w takim przypadku pobierana jest dodatkowa opłata.
Aby umówić się na montaż felg lub kół po renowacji należy zapisać sie w naszej rezerwacji stanowisk online (w uwagach prosimy o wpisanie numeru zlecenia).

Oto film prezentujący proces renowacji felg.
Materiał został nagrany w naszym zakładzie przez portal motoryzacyjny moto.wieszjak.pl.


Gdzie można oddać felgi?
Felgi przyjmujemy w Warszawie, w naszym serwisie. Dane adresowe w dziale kontakt.
Czy można dostarczyć całe koła?
Tak, posiadamy w pełni wyposażony serwis oponiarski.
Czas renowacji ?
Terminy uzależnione są od ilości zleceń, poddawany jest na bieżąco w naszym serwisie. Po za sezonem wymiany opon zazwyczaj jest to 4-8 dni roboczych w zależności od wybranej opcji.
Koszt?
Dział cennik zawiera zawsze aktualne ceny, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora renowacji felg w dwóch opcjach, podstawowa -szybka, rozszerzona - dokładna zawierająca prawie wszystkie możliwe opcje.
Służymy pomocą, prosimy o przesłanie zdjęć felg na bok@renowacjafelg.pl koniecznie wielkość felg oraz koloru. Odeślemy wycenę.